Beskrivning
Batteri Mindray BeneHeart för modellerna C1A, C2 och D1
Batteri Mindray BeneHearts till hjärtstartarna i C-serien, det vill säga C1A och C2.
Behöver du även nya elektroder Mindray BeneHeart? Ta en snabbtitt på bästföredatumet på och komplettera din beställning.
Mindray BeneHeart batteri C1A och C2
Det här litiumbatteriet används för Mindray BeneHeart C-serien och har en hållbarhet i ungefär 4,5 år från installation.
Att byta batteriet är en enkel process: Skruva bara loss luckan på baksidan av din Mindray-hjärtstartare, placera batteriet i facket och skjut det på plats. Sedan är det bara att skruva luckan tillbaka.
Detta kraftfulla batteri för C-serien från Mindray är lätt och kan leverera upp till 400 stötar på 200 J eller 200 stötar på 360 J. Dessutom kan professionella användare övervaka EKG i upp till 12 timmar med detta batteri.
Batteri Mindray BeneHeart D1
Detta är ett engångslitiumbatteri som passar Mindray-modellerna BeneHeart D1 Publik och BeneHeart D1 Pro.
Tekniska detaljer om Mindray BeneHeart D1-batteriet:
Material: Li/MnO2
Livslängd: Ungefär 4 år
Temperaturområde: -30°C till 70°C
Kapacitet: 12V – 4,2 Ah
Detta lätta litiumbatteri är kompatibelt med Mindray BeneHeart D1 hjärtstartaren och håller i ungefär 4 år. Du kan enkelt byta batteriet genom att följa instruktionerna på baksidan av Mindray-hjärtstartaren.
PS. Har du köpt din hjärtstartare av oss och använt den i ett skarpt läge? Då ska du inte köpa nya batteri eftersom du får det gratis av oss, läs mer här!



















Recensioner
Det finns inga recensioner än.